Odżywki węglowodanowe CARBO

Carbo inaczej „carbohydrates”, która w dosłownym tłumaczeniu oznacza węglowodany – jest to jeden z podstawowych makroskładników, jakie znajdują się w pożywieniu. Ich funkcja w organizmie sprowadza się głównie do nośnika energii. Jeden gram węglowodanów dostarcza 4 kilokalorie energii, które są wykorzystywane w efektywny sposób i nie wymagają duż...

Carbo inaczej „carbohydrates”, która w dosłownym tłumaczeniu oznacza węglowodany – jest to jeden z podstawowych makroskładników, jakie znajdują się w pożywieniu. Ich funkcja w organizmie sprowadza się głównie do nośnika energii. Jeden gram węglowodanów dostarcza 4 kilokalorie energii, które są wykorzystywane w efektywny sposób i nie wymagają dużego zaangażowania ze strony organizmu w celu asymilacji.

Węglowodany są preferowanym źródłem energii dla większości tkanek w naszym organizmie – oznacza to, że po ich spożyciu szybko wzrasta stopień ich oksydacji. Istnieje kilka implikacji tego procesu. Po pierwsze redukcji ulega oksydacja, czyli spalanie tłuszczów. Dlatego przyjmowanie odżywki carbo jest niekorzystne przed okresami, które mają na celu doprowadzenie do utraty tkanki tłuszczowej.

Węglowodany są optymalnym paliwem do zasilania aktywności fizycznych charakteryzujących się dużą intensywnością, na przykład treningu siłowego lub interwałów.

Więcej

Odżywki węglowodanowe CARBO  Jest 14 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 9 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 14 elementów